Strona glownaO nasOferta dla dorosłych

Zapraszamy wszystkich chętnych muzyków do zaangażowania się w działalność zespołów przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Muszynie.

 

"Muszyna Band"

Zespół tworzony przez instrumentalistów grajacy muzykę rozrywkową i standardy. Instruktorem i aranżerem jest Robert Hadała. Próby odbywają się w poniedziałki (oprócz okresu wakacyjnego, ferii zimowych i miesiąca maja) o godzinie 19.30 w Muzeum Regionalnym "Państwa Muszyńskiego" w Muszynie ul. Krzywa 1. W maju muzycy tradycyjnie odgrywają majówki na wzgórzu "Baszta".

 

Kapela Regionalna i zespół regionalny "Muszyniacy"

Kapela strojem i bogatym repertuarem nawiązuje do tradycji, historii i folkloru naszego regionu. Prezentują żywiołowe przyśpiewki oraz melodie: muszyńskie, sądeckie, góralskie a także łemkowskie, słowackie, węgierskie.

  

Zespół regionalny "Muszyniacy"

 

 

Tradycje zespołu sięgają roku 1975, po przerwie w działalności reaktywowany w 2015 roku. Zespół łączy ze sobą: śpiew, taniec oraz grę na instrumentach. Korzysta z oryginalnych zapisów nutowych pochodzących z lat 1909, 1910. Instruktorem muzycznym jest Robert Hadała, a tanecznym Marian Adamczyk. Grupa mężczyzn, kobiet, chłopców oraz dziewcząt rozmiłowanych w tradycjach Ziemi Muszyńskiej, nadal się rozwija i zaprasza do współpracy. Zajęcia odbywają się w piątki. ZAPRASZAMY !!! 

 

Pierwszy taniec pod okiem profesjonalisty

UA-22074793-1