Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jodłowniku

 

jesteś na: Strona głównaOgłoszenia

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

33 NIEDZIELA ZWYKŁA, 

Jodłownik, 19 listopad 2017


 1. DZISIAJ: 
 1. Światowy Dzień Ubogich - ogłoszony przez pap. Franciszka. Czytany jest list bpa Andrzeja Jeża. 
 2. W dzisiejszą niedzielę, 19 listopada br., we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej są zbierane ofiary do puszek (przed kościołem)  na Kościół w Potrzebie
 3. O godz. 15.00 Nieszpory i Msza św.
 4. Gminne obchody związane z Odzyskaniem Niepodległości oraz Poświecenie i oddanie do użytku Posterunku Policji w Jodłowniku.


 1. W TYGODNIU:
 1. W środę wspomnienie św. Cecylii - Patronki muzyki kościelnej. Zapraszamy chórzystów i orkiestrantów na środową, wieczorną Mszę św., która jak zawsze, będzie poprzedzona różańcem o godz. 16.35.
 2. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.  Próba chóru.
 3. W sobotę spotkanie „Oazy” o godz. 11.00 oraz animatorów młodzieży w Limanowej.
 4. Z racji patronalnego święta Chrystusa Króla zapraszamy mężczyzna na Triduum od czwartku do soboty. Przed każdą mszą św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. 


 1. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
 1. Przypada uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu przeżywać będziemy 6 niedzielę Synodalną.
 2. Patronalne Święto Akcji Katolickiej.
 3. Niedzielne nieszpory i Msza św. o godz. 15.00.
 4. Odpust w parafii Wilkowisko o godz. 11.00


 1. RÓŻNE: 

 1. W ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła parafianie złożyli 7910 zł. Wszystkim ofiarodawcom w imieniu Rady Parafialnej i własnym składam serdeczne podziękowanie. 
 2. W ubiegłym tygodniu 4 - osobowa Firma Alpinus, mająca uprawnienia do prac na wysokościach, uszczelniała doraźnie nasz dach na nowym kościele, aby zabezpieczyć przed przeciekami, które są widoczne wewnątrz kościoła. Koszty pokryto z wypominek. Wkrótce ta sama firma będzie wycinać stare metalowe okna - przed założeniem nowych.
 3. Bardzo dziękujemy Parafianom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Na najbliższą sobotę na godz. 9.00 proszę kolejne osoby: Tateusza Jeleńczyk, Aurelię Wysopal, Janinę Zając, Zofię Pietras, Teresę Marcisz i Annę Tabor.