Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jodłowniku

 

jesteś na: Strona głównaOgłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 Niedziela Wielkanocna 

Jodłownik, 22 kwietnia 2018 r. 1. DZISIAJ: 
 1. Niedziela Dobrego Pasterza. Światowy Dzień o Modlitw o Powołania do służby w Kościele.
 2. Komunikat Bpa A. Jerza i Adoracja Najświętszego Sakramentu - Inauguracja V Synodu Diecezji Tarnowskiej 
 3. Nieszpory. Msza św. o godz. 15.00


 1. W TYGODNIU:
 1. W poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, bpa i mecz., gł. patrona naszej diecezji
 2. We wtorek spotkanie dzieci I Komunijnych o godz. 15.00. 
 3. W środę różaniec o godz. 17.35.
 4. W środę przypada święto św. Marka Ewangelisty. Z tej okazji po Mszy św. o godz. 18.00 procesja wokół kościoła z prośbą o dobre urodzaje i błogosławieństwem pól, połączona z nowenną do MB Jodłownickiej.
 5. W środę po Mszy św. spotkanie rodziców dzieci rocznicowych (klasa IV SP)
 6. W piątek przypada rocznica kanonizacji papieża Jana Pawła II. (27 IV 2014 r.). Zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy św. i Koronce do Miłosierdzia Bożego, Społeczność Szkoły w Sadku Kostrzy  zaprasza na uczczenie 4 rocznicy kanonizacji Jana Pawła II, poprzez krótki koncert w hołdzie św. Janowi Pawłowi  
 7. W piątek po Mszy św. i koncercie próba chóru oraz spotkanie Akcji Katolickiej.


 1. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
 1. Niedziela Modlitw za Kierowców
 2. Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
 3. Nieszpory i Msza św. o godz. 15.00
 4. Spotkanie Rady Parafialnej o godz. 16.00


 1. RÓŻNE.
 1. Dnia 25 czerwca w poniedziałek, tuż przed wakacjami, organizujemy jednodniową parafialną pielgrzymkę do Wadowic (do świątyni i nowego muzeum papieża Karola Wojtyły) oraz Kalwarii Zebrzydowskiej. Można zapisywać się w kancelarii
 2. Polecamy nowe numery prasy katolickiej…
 3. Dziękuje za pomoc w sprzątaniu świątyni i obejścia świątyni, w tym tygodniu do sprzątania dolnej świątyni proszę kolejne osoby z Dąbrówki i Lipia: Teresę Kierzek, Justynę Sewielską, Jana Lichonia i Marię Micek. 
 4. W tym tygodniu Rodzice dzieci komunijnych, będą przygotowywać górną świątynię do I Komunii św. Są już umówieni już od wtorku. Na środę , na wieczór, na godz. 19.00 proszę o pomoc mężczyzn dzieci komunijnych - będziemy rozsuwać ławki i i konfesjonały.
 5. W ostatnim czasie, po uzgodnieniu z najbliższą rodziną (kilka intencji od najbliższej rodziny są odprawiane w parafii), wysłałem  intencje pogrzebowe do odprawienia poza parafią. Niektóre rodziny część  intencji przekazały znajomym kapłanom i do Szczyrzyca, pozostałe przekazałem ks. Salezjanom do Krakowa i ks. Michałowi z Ukrainy. Intencje już są odprawiane. W naszej parafii intencje mszalne są już zarezerwowane do końca miesiąca listopada. jest jeszcze kilka wolnych terminów w miesiącu grudniu.  
 6. Ogłoszenie Lekarza Weterynarii z Limanowej… wywieszone.