Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jodłowniku

 

jesteś na: Strona głównaOgłoszenia

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

25 NIEDZIELA ZWYKŁA 

Jodłownik, 24 wrzesień 2017


 1. DZISIAJ: 
 1. Diecezjalny Dzień Modlitw za trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa
 2. Nieszpory i Msza św. o godz. 15.00
 3. Można złożyć podpis pod Obywatelskim Projektem „Zatrzymaj aborcję”. Potrzebny jest pesel. Przy wyjściu w kruchcie jest stolik z listą. Jest tam młodzież z Caritasu, która pomoże w złożeniu swojego poparcia.
 4.  
 1. W TYGODNIU:
 1. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek bł. Władysława z Gielniowa, prezb.; w środę Wincentego a Paulo, prezb.; w czwartek św. Wacława, męcz.; w piątek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Michała; w sobotę św. Hieronima, prezb. i dok. Kośc.
 2. W środę Msza św. i Nowenna o godz. 18.00. Przed Mszą św. różaniec o godz. 17.35
 3. W piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego w drewnianym kościele o godz. 18.00.
 4. W piątek spotkanie Rodziców i dzieci klas 3 SP w salkach dolnego kościoła o godz. 17.00.
 5. W piątek wieczorem próba scholki. 
 6. W  sobotę zapraszamy do salki k. kościoła dzieci młodzież na spotkanie na godz. 10.00. Szczegóły księża przekażą na katechezie w szkole. 
 1. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
 1. I niedziela Miesiąca Października, zmiana Tajemnic Żywego Różańca. O prowadzenie różańca, przed poranną Mszą św. proszę VI KŻR pw. MB Fatimskiej. Błogosławieństwo dzieci po Mszy św. o godz. 11.00. 
 2. Pierwsze Nabożeństwo Różańcowe i Msza św. o godz. 15.00
 1. RÓŻNE

 

 1. Od przyszłego tygodnia zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych. W dni powszednie nabożeństwo będzie o godz. 17.00
 2. Polecamy kalendarz dla rolników oraz nowe numery prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Źródła i prasy dla dzieci. Jest też nowy numer darmowej gazety pt. Dobre Nowiny. 
 3. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego będzie 16 października br. Będą o tym przypominał w kolejne niedziele. 
 4. Na Uniwersytet Jana Pawła II zebrano 465 zł. wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 5. Dziękujemy za pomoc w porządkach w kościele i wokół kościoła. Na najbliższą piątek na godz. 9.00 prosimy kolejne osoby z Poddębia: Zofię Śliwa, Cecylię Brodzić, Elżbietę Limanówka i Krzysztofa Limanówka. 
 6. Zgodnie z zarządzeniem Ks. Bpa A. Jeża, można składać pisemnie kandydatów do nowej Rady Duszpasterskiej - do 7 X br. Głosowanie będzie 15 X. (Można być członkiem Rady Duszpasterskiej przez 3 kanencje).
 7. Zmarła Maria Bartosz z Dąbrówki. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. Wieczne odpoczywanie….