Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jodłowniku

 

jesteś na: Strona głównaOgłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 niedziela zwykła 

Jodłownik, 24 czerwca 2017


 1. DZISIAJ: 
 1. Niedziela Synodalna. Modlimy się w intencji prac trwającego Synodu. 
 2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po porannej Mszy św. (Różaniec prowadzi 6 K.R. mężczyzn pw. Św. Kazimierza)
 3. Papieska Intencja ewangelizacyjna: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.
 4. Odpust w Górze św. Jana ku czci Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Suma o godz. 11.00.
 5. O godz. 15.00 Nabożeństwo Czerwcowe i Msza św.


 1. W TYGODNIU:
 1. W poniedziałek wyjazd na pielgrzymkę do Wadowic o godz. 7.00, z parkingu koło kościoła.  Mamy już pełny stan. W związku tym Msza św. w poniedziałek rano będzie o godz. 6.30.
 2. W środę – Uroczystość NMP Nieustającej Pomocy - wewnętrzna parafialna uroczystość. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i na cmentarzu o godz. 19.00. Zapraszam Parafian na modlitwę na cmentarz za naszych zmarłych.
 3. W czwartek spotkanie z dziećmi rocznicowymi z klasy IV SP, w związku z przygotowaniem Nabożeństwa Fatimskiego 
 4. W piątek Uroczystość Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i godz. 18.00. W tym dniu modlimy się szczególnie za papieża naszych czasów - pap. Franciszka. Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego.  Z racji tej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Zachęcamy do spowiedzi przed uroczystością już w ciągu tygodnia. Spowiadamy codziennie przed Mszą św. ranną i wieczorną. 
 6. W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych. 


 1. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
 1. I niedziela miesiąca. 
 2. W niedzielę Uroczystość Odpustowa o godz. 11.00 ku czci MNP Nieustającej Pomocy oraz Jubileusz 25-lecia świeceń kapłańskich.
 3. Proszę o przygotowanie procesji Eucharystycznej, o obecność chóru, orkiestry, młodzieży, dzieci do sypania kwiatków (dzieci komunijne)
 4. O godz. 15.00 nieszpory i Msza św.


 1. RÓŻNE:
 1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła za ofiary na kwiaty. W tym tygodniu proszę o pomoc w przygotowaniu kaplicy na cmentarzu na Mszę św.: Helenę Bartosz i Joannę Piotrowicz. W sobotę na 9.00 do porządków wokół kościoła: Małgorzatę Zając, Izabelę Papież, Dorotę Kutaj Cecylie Zagórowską i Pawła Bartosz raz do sprzątania kościoła: Halinę Kotara, Martę Spędzia i Celinę Spędzia i Marię Wąsowicz.
 2. Ogłoszenia… 
 3. W Krakowie u księży Salezjanów na ulicy Tynieckiej będą sprawowane Msze św. gregoriańskie od 1 lipca w int. † Sławomira Opioła. 
 4. Dzieci i młodzież rozpoczęły już wakacje. Wszystkim życzymy, aby w te wakacyjne miesiące znaleźli czas na wspólny, rodzinny wypoczynek.