jesteś na: Strona głównaOgłoszenia

12 niedziela zwykła

Jodłownik, 24 czerwca 2017

1. DZISIAJ:
  1. Niedziela Synodalna. Modlimy się w intencji prac trwającego Synodu.
  2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca po porannej Mszy św. (Różaniec prowadzi 6 K.R. mężczyzn pw. Św. Kazimierza)
  3. Papieska Intencja ewangelizacyjna: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.
  4. Odpust w Górze św. Jana ku czci Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Suma o godz. 11.00.
  5. O godz. 15.00 Nabożeństwo Czerwcowe i Msza św.

1. W TYGODNIU:
  1. W poniedziałek wyjazd na pielgrzymkę do Wadowic o godz. 7.00, z parkingu koło kościoła.  Mamy już pełny stan. W związku tym Msza św. w poniedziałek rano będzie o godz. 6.30.
  2. W środę – Uroczystość NMP Nieustającej Pomocy - wewnętrzna parafialna uroczystość. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i na cmentarzu o godz. 19.00. Zapraszam Parafian na modlitwę na cmentarz za naszych zmarłych.
  3. W czwartek spotkanie z dziećmi rocznicowymi z klasy IV SP, w związku z przygotowaniem Nabożeństwa Fatimskiego
  4. W piątek Uroczystość Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.30 i godz. 18.00. W tym dniu modlimy się szczególnie za papieża naszych czasów - pap. Franciszka. Składka w tym dniu przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego.  Z racji tej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Zachęcamy do spowiedzi przed uroczystością już w ciągu tygodnia. Spowiadamy codziennie przed Mszą św. ranną i wieczorną.
  6. W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych.

1. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:
  1. I niedziela miesiąca.
  2. W niedzielę Uroczystość Odpustowa o godz. 11.00 ku czci MNP Nieustającej Pomocy oraz Jubileusz 25-lecia świeceń kapłańskich.
  3. Proszę o przygotowanie procesji Eucharystycznej, o obecność chóru, orkiestry, młodzieży, dzieci do sypania kwiatków (dzieci komunijne)
  4. O godz. 15.00 nieszpory i Msza św.

1. RÓŻNE:
  1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła za ofiary na kwiaty. W tym tygodniu proszę o pomoc w przygotowaniu kaplicy na cmentarzu na Mszę św.: Helenę Bartosz i Joannę Piotrowicz. W sobotę na 9.00 do porządków wokół kościoła: Małgorzatę Zając, Izabelę Papież, Dorotę Kutaj Cecylie Zagórowską i Pawła Bartosz raz do sprzątania kościoła: Halinę Kotara, Martę Spędzia i Celinę Spędzia i Marię Wąsowicz.
  2. Ogłoszenia…
  3. W Krakowie u księży Salezjanów na ulicy Tynieckiej będą sprawowane Msze św. gregoriańskie od 1 lipca w int. † Sławomira Opioła.
  4. Dzieci i młodzież rozpoczęły już wakacje. Wszystkim życzymy, aby w te wakacyjne miesiące znaleźli czas na wspólny, rodzinny wypoczynek.