jesteś na: Strona głównaDuszpasterstwo

O. Krzysztof Morajko - proboszcz

O. Ignacy Rogusz - wikariusz

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA

• po każdej Mszy św. rano i wieczorem
  • w nagłych przypadkach o kazdej porze

MSZE ŚWIĘTA

• W niedziele i w uroczystości: godz. 8.00; 9.30; 11.00; 15.00;
  • W tygodniu:  codziennie rano o godz. 7.00; popołudniu w środę, czwartek i piątek o godz. 18.00 (w okresie zimowym o 17.00)

NABOŻEŃSTWA

• Nowenna do Matki Bożej Jodłownickiej
                       - środa : godz. 18.00/ 17.00.
  • W I Piątek: Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa:
                       - 7.00; 18.00/ 17.00.
  • W I sobotę miesiąca: Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP:  godz. 7.00 i 17.00/18.00

• W I czwartki miesiąca modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.                                              - 30 minut przed Mszą św. Adoracji Najświętszego Sakramentu
  • Modlitwy za pośrednictwem św. Rity
                             - w trzeci czwartek miesiąca po wieczornej Mszy św.
  • Nabożeństwo Majowe:
                       - przed mszą św. o godz.: 18.00; niedziela: godz.: 15.00
  • Nabożeństwo Październikowe:
                       - 17.00; niedziela: godz.: 15.00
  • Nabożeństwo Fatimskie:
                       - od maja do sierpnia w II niedzielę miesiąca o godz. 19.00.                                                          (we wrześniu i w październiku o godz. 18.00)
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia:
                       - w piątek - godz. 18.00 / 17.00).
  • Zmiana Tajemnic Żywego Różańca:
                       - I niedziela miesiąca, godz.: 8.00
  • Gorzkie Żale:
                       - niedziele Wielkiego Postu : godz.: 15.00
  • Droga Krzyżowa:
                       - piątek godz.: 17.00 (w okresie Wielkiego Postu)
  • "Wypominki" (modlitwy za zmarłych):
                       - przez cały rok w niedzielę przed mszą św. o godz.: 9.30

ODPUSTY

– Uroczystości Matki Bożej Nieustającej Pomocy (27 VI) - w niedzielę przed lub po uroczystości
– Uroczystość Narodzenia NMP (8 IX) - w niedzielę poprzedzającą uroczystość

CHRZTY

O chrzest swojego dziecka mogą prosić tylko jego rodzice.

Wymagane dokumenty:
  • skrócony odpis aktu urodzenia dziecka. (Jeśli dokument urodzenia dziecka został wydany zagranicą, należy dokonać jego tłumaczenia, przez przysięgłego tłumacza, i z tym dokumentem należy udać się do miejscowego USC, celem wydania polskiego aktu urodzenia dziecka).
  • dane personalne rodziców
    (imię i nazwisko, imiona rodziców, data urodzenia, adres zamieszkania, data ślubu)
  • dane personalne rodziców chrzestnych
    (imię i nazwisko, adres zamieszkania).
     W przypadku chrzestnego mieszkającego poza terenem naszej parafii należy przynieść
    zaświadczenie z parafii pochodzenia o tym, że dana osoba może pełnić obowiązki chrzestnego..

BIERZMOWANIE

Każdego roku, według terminu podanego przez Kurię Diecezjalną w Tarnowie

I KOMUNIA ŚWIĘTA

W miesiącu maju, w terminie podanym podczas ogłoszeń (zazwyczaj w drugą niedzielę miesiąca).

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

– W niedziele podczas Mszy św.
– W dni powszednie codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną
– W I piątek godzinę przed rozpoczęciem Mszy św.
– Przed parafialnymi uroczystościami

SAKRAMENT NAMASZCZENIA CHORYCH

Sakrament ten daje specjalną łaskę chrześcijańskiego przyjmowania i przeżywania choroby. Pierwszą łaską sakramentu namaszczenia chorych jest łaska umocnienia, pokoju i odwagi, by przezwyciężyć trudności związane ze stanem ciężkiej choroby, starości lub bardzo powznej operacji. Wsparcie Pana przez moc Jego Ducha ma prowadzić do umocnienia w przeżywanych dolegliwościach, uzdrowienia duszy oraz do uzdrowienia ciała, jeśli taka jest wola Boża. Ponadto "jeśli popełnił grzechy będą mu odpuszczone".
Sakrament chorych można przyjąć wiele razy w ciągu swojego życia.

Sakrament jest udzielany 11.02 (Światowy Dzień Chorych - Święto NMP z Lourdes) oraz zawsze na życzenie wiernego.
Co należy przygotować na przybycie kapłana do domu chorego?
- stolik nakryty białym obrusem, na nim krzyż,
- obok zapalona świeca,
- woda święcona.
Pamiętajmy o godnym przyjmowaniu sakramentu. Domownicy wraz z kapłanem i chorym wspólnie się modlą.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Na pierwszą rozmową przedmałżeńską w kancelarii parafialnej należy zabrać ze sobą:

• Dowód tożsamości.
  • Świadectwo katechizacji z ostatniej klasy średniej (lub zawodowej)
  • Świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej (kurs przedmałżeński).
  • Świadectwo chrztu (z aktualną datą, w przypadku, gdy ktoś ochrzczony był poza parafią w Jodłowniku)
  • Zaświadczeni o przyjętej I Komunii św. i sakramencie Bierzmowania (data i miejsce)