jesteś na: Strona głównaArtykułyKościoły na Szlaku Architektury Drewnianej

Stowarzyszenie „Razem dla Regionu” realizowało projekt pn. „Małopolska to jest to!”. Projekt był częścią zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki w 2016 roku pn. „Małopolska Gościnna”.

Celem głównym projektu było wzmocnienie potencjału turystycznego oraz atrakcyjności regionu – w tym przypadku powiatu limanowskiego i gmin wchodzących w jego skład. Dzięki tejże inicjatywie zwiększyła się konkurencyjność regionu, co przyczyniło się do wzmocnienia pozycji województwa małopolskiego na turystycznej mapie kraju.

Jednym z zadań projektu było przygotowanie cyklu filmów promujących i opisujących różne grupy etnograficzne, ich zróżnicowaną kulturę i tradycje zamieszkujące nasz region. W filmach pokazane zostało to, co gminy z powiatu limanowskiego mają najlepszego, czyli położenie, dziedzictwo kulturowe, regionalizm, rękodzieło oraz walory turystyczne i przyrodnicze terenu. W ramach projektu wykonano 8 filmów tematycznych, a wśród nich Kościoły na Szlaku Architektury Drewnianej (cz. 1 i cz. 2) z terenu powiatu limanowskiego. Warto podkreślić, że filmy zostały nagrane przez odważnych, kreatywnych i młodych ludzi, mieszkańców powiatu limanowskiego, którzy posiadają nowatorską wizję promocji regionu i w sposób twórczy przedstawili walory tego terenu.

W ramach projektu opracowano i wykonano również interaktywną mapę atrakcji turystycznych, która znajduje się pod adresem www.imalopolska.pl. Przygotowana w ramach projektu interaktywna mapa miejsc i zabytków pozwoli na zainteresowanie szerokiej grupy odbiorców.

W związku z tym zachęcamy do obejrzenia filmu przedstawiającego Kościoły na Szlaku Architektury Drewniej (cz. 1 i cz. 2) oraz do zaglądania na interaktywną mapę atrakcji turystycznych. Wierzymy, że zarówno filmy, jak i mapa przypadną Państwu do gustu i do ich obejrzenia wrócicie nie raz.

Zapraszamy także do śledzenia naszej strony internetowej www.rdr.ilimanowa.pl oraz fanpage na Facebooku www.facebook.com/Stowarzyszenie.Razem.dla.Regionu,  gdzie na bieżąco przekazujemy informacje o naszych działaniach.

Stowarzyszenie „Razem dla Regionu”

Link do filmu Kościoły na Szlaku Architektury Drewnianej (cz.1 i cz.2) z terenu powiatu limanowskiego: